4 TE a/2015/2016

Rok 2014/2015

Wycieczka mikołajkowa do Opola

2 grudnia klasa 3 ET wraz z klasą III A były na wycieczce w Opolu. Wyjazd obejmował coś dla ducha – kino i coś dla ciała –kręgle.

Rok 2015/2016

Klasa: 4E T
Wychowawca: Koryzna Barbara

1 Dendewicz Magdalena Zastępca przewodniczącej klasy
2 Paulina Cyran Przewodnicząca klasy
3 Żabska Agata Skarbnik klasy

 Agata stypendystką Premiera!

14 października, w dniu Święta Edukacji Narodowej, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  delegacje uczniów z całej Polski odebrały stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej odbyła się w dniu 21 października 2015 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, kościelnych i samorządowych. Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Dyplomy z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty odebrało 100 wyróżnionych stypendystów, w tym 93 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i  7 stypendystów Ministra Edukacji Narodowej.

Do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2015/2016 zgłoszono 93 uczniów, w tym
44 – uczniowie liceów ogólnokształcących, 42 to uczniowie techników oraz 7 uczniów szkół niepublicznych, w tym
5 to uczniowie liceów ogólnokształcących, 2 uczniowie technikum.

Z naszej szkoły stypendystką została Agata Żabska z klasy IV TE. Gratulujemy!

DSC_0226

Bądźmy miłosierni!

Klasa wspiera akcje charytatywne,wspomagając w ten sposób dzieci niepełnosprawne oraz ich rodziny.
Za każdym razem staramy się chociaż w najmniejszym stopniu nieść pomoc innym, dowodem na to są cegiełki jakie otrzymaliśmy.
Ponadto nasze klasowe wolontariuszki – Anna Gurgul, Daria Kostka, Andrea Pietruszka chętnie biorą udział w pomocy na rzecz zwierząt.
Obecnie trwa akcja zatytuowana „Pusta miska”, której celem jest zebranie karmy oraz misek.

… Czekamy…

Jak przystało na klasę maturzystów, chcemy zostawić po sobie ślad w postaci klasowego filmiku.

Teraz, kiedy wszystko w rękach naszego fotografa, pozostaje nam tylko czekać na efekty wspólnej pracy 😉

 Studniówka!

 Brawo Ania!

ANNA GURGUL – Laureatka XXII Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, wolontariuszka „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Otrzymała tytuł „WSPANIAŁEJ POLSKI”.Osoba o wielkim sercu, skromna, miła, ciepła. Prowadzi stały wolontariat w Środowiskowym Domu Samopomocy, gdzie podopiecznym poświęca wiele czasu i zrozumienia organizując im bale integracyjne i Walentynki.Współtworzyła „Dzień na TAK” , „Wigilię Polską” dla mieszkańców miasta.
Przeprowadzała liczne akcje charytatywne typu: ”Prezent od Mikołaja”, ”Znicz”, „Świąteczna Paczka”- dla Ukrainy, „Dar Serca” itp. Z jej inicjatywy odbyła się akcja „Pusta Miska” zbiórka karmy, misek dla psów i kotów.
Podczas uroczystości reprezentowała Poczet Sztandarowy Związku Kombatantów. Jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej uczestnicząc w akcjach ratowniczych. Życie ludzkie ma dla niej ogromną wartość, a jej motto to „JEŚLI MOŻESZ, USZCZĘŚLIWIAJ INNYCH”.
13490826_1735834826675180_5606234178585497623_o